5355 231 0990

وبلاگ

عمل فمتولیزیک

عمل فمتو لیزیک

فهرست مطالب

برای دریافت 40% تخفیف بی قید و شرط شماره تماس خود را وارد نمایید

"*" indicates required fields

[lwptoc]

هزینه عمل فمتولیزیک در سال 1402

قیمت عمل فمتو چشم نسبت به درمان‌های دیگر عیوب انکساری مانند هزینه عمل لیزیک چشم، لازک و… بالاتر است. تجهیزات به روز و پیشرفته مورد استفاده در این عمل، همچنین پیچیدگی بالاتر، امنیت بالاتر نسبت به عمل‌ها با استفاده از تیغ جراحی، باعث میشود که هزینه این روش نسبت به روش‌های دیگر بیشتر باشد. نوسانات ارز مانند تمام هزینه‌های جاری کشور بر قیمت تجهیزات پزشکی تاثیر می‌گذارد. مطمئناً قیمت جراحی فمتولیزیک در سال 1402 نسبت به سال‌های گذشته بالاتر بوده و تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد. هزینه جراحی در کلینیک ها بسته به تجهیزات مورد استفاده، مهارت جراح و همچنین محل سکونت متفاوت است.

عمل فمتولیزیک چیست؟

Femtolysic یا Zedlysic جراحی بدون استفاده از تیغه جراحی است که در آن جراح از دو نوع لیزر استفاده می‌کند. اگر از نزدیک کردن سوزن جراحی به چشم خود می‌ترسید، عمل فمتولیزیک انتخاب خوبی برای شماست. در این مقاله قصد داریم به نحوه عملکرد لیزیک فمتو و مزایا و معایب آن بپردازیم.

عمل فمتولیزیک

جراحی فمتولیزیک چیست؟

عمل فمتو لیزیک یکی از روش‌های درمان عیوب انکساری برای تغییر شکل قرنیه بیمار (مانند نزدیک بینی، دوربینی، آستیگماتیسم و غیره) استفاده می‌شود.

در حال حاضر یکی از موثرترین فناوری‌ها در زمینه جراحی لیزر چشم عمل فمتولیزیک است که در آن از جدیدترین نوع لیزر به نام فمتوثانیه استفاده می‌شود.  Femtolysik (لیزیک بدون تیغه) بیهوشی وجود ندارد.  این روش قطره‌های بی حس کننده داخل چشم ریخته می‌شود و بیمار هیچ گونه سوزش و دردی نخواهد داشت.

اصطلاح Keratomileusis در عمل لیزیک که به معنای تغییر شکل قرنیه به عنوان روشی برای اصلاح عیوب انکساری چشم است، برای اولین بار در سال 1948 استفاده شد. زمانی که از یک ابزار جراحی کوچک با تیغه نوسانی به نام میکروکراتوم استفاده شد، برداشت فلپ (لایه نازکی از چشم) استفاده شد.

اوایل دهه 1990 لیزر فمتوثانیه توسعه یافت، به جراحان چشم اجازه داد تا فلپ قرنیه مورد استفاده در لیزیک را با استفاده از لیزر فمتو به جای ابزار برش میکروکراتوم مکانیکی استفاده کنند. استفاده از لیزر فمتوثانیه اجازه می‌دهد تا فلپ بدون بخیه بعد از عمل لیزیک قرار گیرد وسرعت بهبودی بیشتر دارد.

Femto به معنی تکنولوژی و Lasik به معنی لیزر است. نام‌های رایج دیگر عمل ليزيك چشم عبارتند از:

 • لیزیک بدون تیغه
 • لیزیک تمام لیزر
 • لیزیک لیزری
 • لیزیک فمتو
 • مراحل عمل فمتو چشم

قبل از عمل به یک سری آزمایشات و عکس برداری از چشم نیاز هستش که پس از آن طبق نظر متخصص روش فمتو لیزیک تعیین می‌شود.

عمل فمتولیزیک برای چه کسانی مناسب است؟

عمل فمتولیزیک چشم یک روش جراحی است که برای کسانی که با مشکلات استرابیسم (اختلال در تعادل چشم) روبرو هستند، مناسب است. این مشکل معمولا برای افرادی رخ می دهد که چشم هایشان به سمت‌های مختلف به صورت ناهماهنگ حرکت می کنند. در این مورد، عضلات چشم یکی از چشم‌ها یا هر دو یا بیشتر از آن‌ها دچار ضعف و یا بیش از حد است که منجر به عدم تطابق بین دو چشم می شود.

عمل فمتولیزیک چشم با کنترل این عضلات، تطابق بین چشم ها را بهبود می بخشد و بهبود دید چشم افراد را ایجاد می کند. این عمل جراحی برای افرادی که مطمئن هستند که مشکل آن‌ها به استرابیسم بر می گردد و استفاده از عینک یا پوشیدن لنز های هماهنگ کننده چشمی آن‌ها را به طور کامل رفع نمی کند، پیشنهاد می شود.

مراحل عمل فمتولیزیک

مراحل عمل فمتولیزیک چشم به این صورت خواهد بود:

پاکسازی دور چشم یا آماده سازی: با محلول بتادین رقیق شده.

قرار دادن پرده استریل: هنگامی که فرد روی تخت دراز می‌کشد، یک شان استریل  روی چشم قرار می‌گیرد تا ناحیه عمل استریل بماند.

بی حس کننده چشم: یک قطره بی حس کننده و یک قطره آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت داخل چشم ریخته می‌شود و سپس، هیچ دردی در حین عمل احساس نمی‌شود، اما بخاطر بیداری عمل را روی چشم احساس می کند.

یک اسپکولوم بازکننده چشم قرار می‌دهند به طوری که فرد نتواند در حین عمل پلک بزند.

برای تهیه فلپ، دستگاه فمتو روی چشم بیمار قرار می‌گیرد و از بیمار خواسته می‌شود تا به چراغ سبز یا قرمز چشمک زن دستگاه فمتو نگاه کند.

فمتو روی چشم بیمار قرار می‌گیرد اما چون چشم فرد بی حس است چیزی احساس نمی‌کند. هنگامی که دستگاه فمتو روی چشم قرار می‌گیرد، دستگاه ساکشن برای محکم نگه داشتن چشم فعال میشود و فرد قادر به حرکت چشم نیست.

لازم است در حین فمتو با متخصص همکاری کرده تا به چشم‌های خود ضربه‌های شدید ناگهانی وارد نکند. در صورت تکان شدید می‌توان مکش دستگاه را در اواسط عمل فمتو رها کرده و متوقف کرد و عمل دوماه عقب می‌افتد.

حتما بخوانید
نحوه خوابیدن بعد از عمل لیزیک چشم

پس از اینکه مکش دستگاه فمتو چشم را کشید و چشم ثابت شد، ایجاد فلپ توسط دستگاه فمتو در 20 الی 30 ثانیه ایجاد می‌شود. پس از ایجاد فلپ مکش، دستگاه چشم را رها می‌کند.

مرحله بعدی چشم پزشک لایه فلپ را بلند می‌کند تا لیزیک را روی استرومای باقیمانده زیر اعمال کند.

سپس اپراتور دستگاه تحت نظر متخصص نمره چشم را داخل دستگاه اعمال میکند.

پس از برداشتن فلپ، از بیمار خواسته می‌شود به چراغ سبز چشمک زن دستگاه لیزیک نگاه کند. در این مرحله ردیاب چشم فعال می‌شود و دستگاه برای لیزر در مرکز مردمک ثابت یا قفل می‌گردد و هرچقدر هم که فرد چشم خود را حرکت دهد، نور لیزر به همان مقدار جابجا می‌شود تا به نقطه ثابت و درست برسد و به مرکز قرنیه اصابت کند و نمره چشم فرد را بسیار دقیق روی استرومای قرنیه خراش بدهد.

بهترین مرکز لیزیک چشم در تهران. اما حرکت بیش از حد چشم از طرف فرد باعث قطع شدن دستگاه لیزیک می‌شود تا فرد دوباره به چراغ سبز چشمک زن نگاه کند.

بعد از آن با فشار دادن پدال دستگاه توسط چشم پزشک، نمره چشم بیمار را روی استرومای قرنیه می‌تراشد.

شستن زیر فلپ و استرومای زیرین با مایع مخصوص.

در پایان عمل لنز تماسی یا یک پانسمان روی چشم بیمار گذاشته شود که ظرف چند روز آینده برداشته خواهد شد.

لیزر فمتوسکند

لیزر فمتوسکند

لیزر فمتو سکند یکی از پیشرفته‌ترین و بروزترین فناوری های پرکاربرد در زمینه لیزر چشم است.

دستگاه‌های لیزر فمتوثانیه، آنها مجهز به نرم افزاری هستند که امکان محاسبه تعداد Size ، تنظیم مقدار انرژی و فرکانس پالس‌های ساطع شده را به متخصص می‌دهد. با استفاده از این نرم افزار می‌توان محل دقیق پالس‌های تابش را از نظر عمق یافت و محدوده هدف نیز تعیین کرد بنابراین هنگام استفاده از لیزر فمتوثانیه برای برش قرنیه، انرژی لیزر دقیقا در یک نقطه خاص از سطح یا عمق قرنیه متمرکز است. هر پالس تبدیل به حباب میکروسکوپی می‌شود که بافت قرنیه اطراف را جدا می‌کند.

به طور کلی این دستگاه، برش‌های سریع و بی نقص و بدون عوارض ایجاد میکند و در مراحل عمل تمامی برش‌ها توسط لیزر انجام میشود.

انواع دستگاه های عمل فمتو

لیزر فمتوسکند پرکاربرد ترین دستگاه مورد استفاده در روش فمتو لیزیک به حساب می‌آید. با این حال سزمان جهانی غذا و دارو یک سری دستگاه‌های لیزر دیگری هم معرفی و به تایید رسانده که میتوان در این جراحی به کار برد. عمدتا این دستگاه‌ها عمل کردی

 1. Technolas “Technolas Perfect Vision GmbH”
 2. VisuMax” Carl Zeiss Meditec AG”
 3. Victus” Technolas Perfect Vision GmbH and Bausch + Lomb”
 4. Femto LDV “Ziemer Ophthalmic Systems”

 

مزایای عمل فمتو چشم

این جراحی  مانند لازک و لیزیک یک عمل سرپایی است و بیمار پس از انجام این عمل نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد و فرد می‌تواند بلافاصله پس از انجام عمل به منزل مراجعه کند.

اکنون زمان آن است که برخی از مزایای روش فمتولیزیک را نام ببریم، مانند:

 • افزایش امنیت به هنگام برش دادن با لیزر بجای تیغ جراحی.
 • کاهش ریسک خطا به هنگام برش.
 • عوارض کمتر روش عمل ليزيك چشم نسبت به روش های دیگر.
 • احتمال کمتر به وجود آمدن آستیگماتیسم پس از جراحی.
 • طول جراحی کوتاه مدت.
 • کاهش خطر ابتلا به عفونت.
 • دوره نقاهت بسیار کمتر نسبت به دیگر روش‌ها.
 • مناسب برای کسانی که از تیغ جراحی می‌ترسند.
 • برش ایمن و دقیق.

معایب و عوارض فمتو لیزیک

معایب / عوارض عمل فمتولیزیک

همانطور که گفته شد عمل فمتولیزیک مدرن‌ترین و کم خطر‌ترین روش‌های حال حاضر هست، به همین دلیل معایب بسیار کمتری نسبت به دیگر روش‌‌ها دارد. همچنین خطرات احتمالی حین عمل و عوارض جانبی بعد از عمل بسیار کمی دارد که در ادامه این مطلب به آنها اشاره خواهیم کرد:

 • التهاب لایه قرنیه در زیر فلپ.
 • سندروم حساسیت به نور.
 • تشکیل حباب گازدار در لایه زیرین فلپ.
 • پخش نور به صورت رنگین کمانی به دلیل سطح ناصاف خلفی فلپ.

لازک یا فمتولیزیک ؟

 • خشکی چشم یکی از عوارض عمل لازک و فمتولیزیک است. در لازک این عارضه کمتر از فمتولیزیک است.
 • لازک نسبت به فمتو لیزیک به فرآیند بهبودی طولانی تری نیاز دارد.
 • یکی از عوارض جانبی احتمالی هر دو روش، تاری دید و کاهش دید در شب برای چندین هفته یا ماه است.
 • هزینه عمل فمتولیزیک نسبت به سایر عمل‌های لیزر چشم بیشتر است.
 • علاوه بر این، بیماران لازک تا مدتی پس از جراحی به نور حساس می‌شوند.
 • در روش فمتو برش توسط دستگاه لیزر انجام می‌شود که دقت بالای این عمل را در پی دارد. سپس این لایه پس از تابش لیزر اگزایمر در جای خود قرار می‌گیرد.
 • اما در لازک لایه اپیتلیوم با وسیله‌ای به نام میکروکراتوم بریده می‌شود و لبه آن خم می‌شود تا نور لیزر به سطح قرنیه بتابد.
 • عمل لازک مستلزم نگه داشتن لنز روی چشم تا 4 روز است. این لنز وضعیت پانسمان بعد از عمل دارد. در 4 روز، بیمار ممکن است استرس در مورد حرکت یا افتادن داشته باشد. در فمتو چشم نیازی به لنزهای بعد از عمل نیست.
حتما بخوانید
هزینه عمل آب مروارید 1403

هزینه عمل فمتولیزیک

لیزیک یا فمتولیزیک؟

تفاوت بین عمل‌های مختلف برداشت عینک در نحوه برش قرنیه است. در روش لیزیک قرنیه با ابزاری بنام میکروکراتم برش داده می‌شود و پس از آن لیزر اکسایمر به فلپ ایجاد شده و مستقیم به قرنیه برخورد میکند. بعضی از بیماران از نزدیک شدن تیغ میکروکراتوم به چشم ترس دارند. روش فمتولیزیک برای چنین بیمارانی که فوبیا و ترس از تیغ جراحی دارند بسیار مناسب تر است. زیرا در این روش درمان تیغه جراحی وجود ندارد و تمامی اعمال با نور لیزر انجام می شود.

عوارض بعد از عمل این دو روش‌هم متفاوت است. در روش فمتولیتیک به دلیل دقت بسیار بالای برش و ضخامت بسیار کم فلپ، عوارض به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. به علاوه خطراتی که در عمل لیزیک در حین برش قرنیه وجود دارد در فمتولیزیک نیست. برش قرنیه در فمتو لیزیک توسط به روزترین نرم افزار در این زمینه انجام میگیرد و احتمال خطای خیلی پایینی دارد.

هزینه این دو عمل متفاوت است، از آنجایی که در فمتو چشم  عملاً دو عمل جراحی با نور لیزر انجام می‌شود (یکی قرنیه را برش می‌دهد و دیگری اشعه اکسایمر) بنابراین هزینه عمل فمتولیزک دوبرابر میشود می‌شود.

مورد دیگری که میتوان به آن اشاره کرد که لیزیک در اکثر کلینیک‌ها انجام میشود ولی فمتولیزیک به دلیل استفاده از دستگاه پیشرفته فمتوسکند در کلینیک‌های محدودی استفاده میشود.

فمتولیزیک یا prk

معمولا فمتو جراحی کارآمدتری نسبت به جراحی PRK است، بنابراین اکثر بیماران در عرض یک هفته پس از فمتولیز به دید نهایی خوب می رسند، در حالی که در مورد PRK، زمان بهبودی و پایان بینایی بیمار به خصوص در افراد معمولا طولانی تر است. با آستیگماتیسم معمولاً بیماران پس از PRK چهار تا پنج روز را در خانه با عینک تیره یا عینک آفتابی می گذرانند تا زمانی که زخم قرنیه به طور کامل بهبود یابد. در مواردی که قرنیه نازک‌تر است، جراحی PRK امکان‌پذیرتر است و جراح PRK را ترجیح می‌دهد. در مواردی که بیمار دوربینی (دوربین) و آستیگماتیسم بیشتر داشته باشد، ترجیح جراح انجام فمتولیز است. معمولاً هزینه فمتولیز دو برابر PRK است.

فمتولیزیک

باید و نباید‌های قبل عمل فمتولیزیک

مراقبت‌های قبل از عمل فمتولیزیک شامل مواردی میشود که شما باید طی یک مدت خاص قبل از عمل آن‌هارا رعایت کنید این مراقبت‌ها شامل:

 • عدم استفاده از لنز تماسی نرم.

حداقل یک هفته قبل از عمل از استفاده لنز تماسی نرم پرهیز کنید.

 • عدم استفاده از لنز تماسی سخت.

حداقل از 3 تا 4 هفته قبل از جراحی استفاده از لنز تماسی سخت را متوقف کنی.

 • استحمام قبل از عمل.

تا 4 روز بعد از عمل فمتو محدودیت در حمام کردن دارید پس حتما روز قبل از عمل یا صبح عمل به حمام بروید و با شامپو بچه رقیق شده لبه‌های پلک را به خوبی بشویید.

 • عدم استفاده از مواد آرایشی.

استفاده از عطر، ادکلن و هرگونه مواد معطر و همچنین هرگونه آرایش مخصوص در نواحی دور چشم در روز عمل ممنوع است. “دستگاه لیزر فمتو نسبت به بو حساسیت دارد”.

 • هنگام عمل ناشتا نباشید.

در عمل فمتولیزیک نیازی نیست بیمار ناشتا باشد. بهتر است قبل از از مراجعه به کلینیک برای انجام جراحی حتما یک وعده غذای سبک خورده باشد.

 • تنها مراجعه نکنید.

بعد ازعمل فمتو لیزیک حتما یکی از اعضای خانواده و دوستانتان باید همراه شما باشد. بعد از عمل تا دو هفته نمیتوانید رانندگی کنید.

مراقبت های حین عمل لیزیک

 • عدم تکان دادن سر.
 • دقت به نور چشمک زن.
 • عدم حرکت دادن چشم.
 • خودداری از فشار دادن پلک.
 • همکاری با پزشک.

مراقبت های بعد از عمل فمتولیزیک

باید و نباید‌های بعد از عمل لیزیک مواردی است برای نتیجه بهتر و پیشگیری خطرات احتمالی برای چشم خود باید آن‌هارا رعایت کنید:

 • تاری دید

بعد از عمل فمتو برای مدتی به وضوح نمیبینید و دید شما تار است. این حالت کاملا طبیعی است و جایی برای نگرانی شما ندارد. طی دو تا سه هفته دید شما واضح تر میشود.

 • استفاده از محافظ چشم هنگام خواب

در هفته اول بعد از جراحی برای جلوگیری از اینکه در خواب چشمتان را نمالید بهتر است از محافظ چشم “شیلد” یا عینک محافظ استفاده کنید.

 • استفاده از قطره چشم

طبق تجویز پزشک معالج شما قطره‌های چشم خود را استفاده کنید. بین دو قطره پنج دقیقه به چشمان خود زمان بدهید. در زمن خوابیدن نیازی به ریختن قطره نیست و برای این کار نیازی نیست بیدار شوید. صبح بعد از بیداری استفاده از قطره‌ها را شروع کنید.

 • خسته نکردن چشم

رانندگی، تماشای تلوزیون، استفاده از موبایل و کامپیوترو مطالعه و …. تا زمانی که دید کافی برای انجام فعالیت داشته باشید و چشمتان خسته نشود مشکلی ندارد.

 • استفاده از عینک آفتابی

در روز‌های بعد از عمل به دلیل حساسیت چشم به نور در منزل از عینک استفاده کنید و همچنین در هفته‌های بعد از جراحی در بیرون از خانه نیاز به عینک آفتابی دارید.

 • پرهیز از ایجاد فشار روی چشم

تا دو ماه از بلند کردن اجسام سنگین پرهیز کنید و چشمتان را نمالید. در طی ماه اول هرگز به چشم خود فشاری وارد نکنید.

 • عدم استفاده از مواد آرایشی

حداقل در دو هفته بعد از عمل از استفاده لوازم آرایشی در لبه‌های پلک‌ها و اطراف چشم خودداری کنید.

 • استفاده نکردن از لنز‌های زیبایی

استفاده از لنز های زیبایی تا سه ماه بعد از عمل ممنوع  است و بعد از آن باید در روز معاینه با مشورت پزشک از لنز استفاده کنید.

 • عدم استعمال دخانیات

تا دو هفته بعد از عمل تا حد امکان از کشیدن سیگار اجتناب کنید. در محیط هایی که دود سیگار و قلیان وجود دارد حاضر نشوید.

 • احساس سوزش

در چند روز بعد از عمل ممکن است احساس سوزش و احساس وجود اجسام خارجی در چشم داشته باشید که با ریزش اشک همراه است. میتوانید از قرص های مسکن و قطره طبق دستور پزشک برای تسکین درد استفاده کنید.

 • استخر نروید

دو الا سه هفته بعد از عمل لیزیک بدون تیغه از استخر رفتن پرهیز کنید. بعد از دو الا سه هم از عینک شنا استفاده کنید و تا 3 ماه از شیرجه زدن خودداری کنید.

 • ورزش سنگین نکنید

بعد از عمل فمتو چشم حداقل تا دوماه از ورزش‌های سنگین مانند: (رزمی، وزنه برداری، کشتی، بوکس یا سر زدن در فوتبال یا والیبال) ممنوع است.

حتما بخوانید
هزینه عمل لیزیک چشم سال 1402 چقدر است؟

نکاتی درباره عمل فمتولیزیک که لازم است بدانید

 • حدود 4 الا 6 هفته طول میکشد تا دید بیمار به وضوح کامل برسد.
 • در بعضی از موارد بعد از جراحی فمتولیزیک برای مطالعه و کارهایی که نیاز به نزدیک بینی دارند باید از عینک مطالعه استفاده شود.
 • تا 24 ساعت بعد از عمل ممکن است بیمار درد و ناراحتی داشته باشد که با مصرف مسکن کاهش میابد.
 • در مواردی ممکن است بعد از جراحی بیمار دچار خشکی چشم شود برای کاهش این خشکی از قطره اشک مصنوعی میتوان استفاده کرد.
 • افرادی که جراحی فمتو انجام میدهند باید هنگام تابش آفتاب از عینک آفتابی استفاده کنند.
 • قطره های تجویز شده نباید پشت هم استفاده شود باید بین آن ها 5 دقیقه به چشم استراحت دهید.
 • تا 3 ماه بعد از جراحی از لنز استفاده نکنید.
 • اگر بیمار درد زیادی داشته باشد که با مسکن رفع نشود باید به پزشک معالج خود اطلاع دهد.
 • با مراقبت درست پس از عمل به مدت 3 ماه پس از جراحی عیوب انکساری چشم اصلاح میشود
 • توجه کنید که جراحی فمتولیزیک بدون عوارض نیست و ممکن است در بعضی از افراد این عوارض وجود داشته باشد.
 • با مراجعه به موقع به پزشک جراح شما میتوانید تا حد زیادی عوارض جراحی را کاهش دهید.

مصرف دارو بعد از عمل فمتولیزیک

تمام داروهایی که بعد از جراحی نیاز دارید توسط جراح شما برای شما تجویز میگردد. به هیچ عنوان بدون تجویز و مشورت پزشک دارویی را مصرف نکنید. به سفارش دوستان خود دارویی را تهیه نکنید درست است داروهای تجویز شده عمل فمتولیزیک یکسان میباشد ولی باید تحت نظر پزشک نوع و مقدار دارو تعیین شود، در غیر این صورت ممکن است خطرات و عوارض غیر قابل جبرانی داشته باشد. استاده از قطره‌هایی بعد از عمل بلا‌مانع است که شامل موارد زیر است.

 • اشک مصنوعی
 • قطره کلرامفنیکل
 • قطره بتازونیت

سخن پایانی

عمل فمتولیزیک یکی از جراحی های مدرن است که در آن عوارض در مقایسه با دیگر روش ها به طرز چشمگیری کاهش یافته و بدون تیغ ​​انجام می شود. این روش درمانی برای افرادی که در جراحی چشم از تیغ می ترسند مناسب است. انتخاب پزشک جراح متخصص و همچنین مراقبت های بعد از عمل از اهمیت بالایی برخوردار است و اجازه می دهد تا مداخله جراحی با نتایج عالی انجام شود. عمل لیزیک یا جراحی های مربوط به چشم حساس هستند. گاهی اوقات یک اشتباه می تواند صدمات زیادی به بار آورد که حتی غیرقابل برگشت است. بنابراین انتخاب پزشک اهمیت پیدا می کند و نباید از انتخاب او غافل شوید. اگر قصد انجام عمل لیزیک را دارید پیشنهاد می کنیم فقط پزشکانی را انتخاب کنید که در این زمینه مجرب و متخصص باشند.

1 دیدگاه

یک نظر در “عمل فمتولیزیک

 1. امیر گفت:

  من میترسم عمل فمتولیزیک چشم باعث نابینایی و صدمه به چشمم بشه آیا تا حالا همچنین مشکلاتی حین عمل پیش اومده یا نه و اینکه هزینه عمل فمتولیزیک برای هردو چشم چقدره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت 40% تخفیف بی قید و شرط فرم زیر را پر کنید