5355 231 0990

عوامل تاثیرگذار بر هزینه بلفاروپلاستی

عوامل موثر بر قیمت بلفاروپلاستی

فهرست مطالب

برای دریافت 40% تخفیف بی قید و شرط شماره تماس خود را وارد نمایید

"*" indicates required fields

بلفاروپلاستی چیست؟

یکی از روش‌های تاثیرگذار برای از بین بردن نشانه های افتادگی و پیری چشم است که به سبب نتیجه بخشی بسیار مطلوبی که بر دارد،نزد افراد زیادی به محبوبیت دست پیدا کرده است.
در این جراحی، پوست اضافه، چربی و حتی عضله‌هایی که در اطراف پلک ها وجود دارند را از بین می برد که این کار، باعث میشود که پوست پلک به حالت قبل خودش برگردد.
برای انجام چنین عملی، باید به موارد زیادی از جمله “عوامل موثر بر قیمت بلفاروپلاستی” توجه کرد. همچنین باید توجه داشت که عمل بلفاروپلاستی توسط جراح و فوق تخصص چشم صورت گیرد.

عوامل موثر بر قیمت بلفاروپلاستی

میزان هزینه دستمزد پزشک متخصص

طبیعتا از مهمترین دلایل موثر بر قیمت بلفاروپلاستی، میزان هزینه دستمزد جراح مخصص است. درواقع میزان مهارت، تجربه و تخصص پزشک، تعیین کننده هزینه دستمزد جراحیست.

هزینه بیمارستان و یا کلینیک خصوصی

هزینه های مختلف بیمارستان و یا کلیلنیک شامل موارد مختلفی از جمله: هزینه ویزیت، خرید وسایل جراحی و داروهای مورد نیاز بعد از جراحی میشود.

هزینه اتاق عمل و پرسنل بیهوشی

اتاق عمل شامل هزینه های متفاوتی میباشد که این موارد در هر کلینیک و بیمارستان متفاوت میباشد. پرسنل بیهوشی نیز با توجه به تخصص و تجربه در زمینه بیهوشی اتاق عمل، دستمزد مجزا دارند که در واقع بر روی هزینه نهایی جراحی تاثیر میگذارد.

نوع تکنیک جراحی بلفاروپلاستی

بلفارپلاستی به روش ها و تکنیک های مختلفی انجام میشود. این روش ها، با توجه به شرایط و خواسته مراجعه کننده و همچنین تشخیص پزشک جراح، متفاوت هستند. همچنین میزان پیچیدگی عمل، تعیین کننده تکنیک مورد استفاده میباشد.

حتما بخوانید
عوارض عمل لیزیک

عمل پلک بالا یا پایین و یا هر دو

از دیگر عوامل تعیین کننده هزینه نهایی، تعداد پلک های عمل شده در یک جراحی میباشد. در یک عمل جراحی میتوان یک پلک، دو پلک یا هر چهار پلک را عمل نمود. پس تعداد پلک های عمل شده تاثیر مستقیم در هزینه نهایی دارد.

هزینه آزمایشات

همانطو که قبلا اشاره شد، یکی از عوامل موثر بر هزینه بلفاروپلاستی ، قیمت آزمایش های مختلف، قبل از عمل است. این آزمایش‌ها ضروری بوده و تعیین کننده شرایط و تکنیک‌های مورد استفاده در جراحیست. همچنین بعد از موفقیت آمیز بودن عمل، مجموعه ایی از آزمایشات، میتواند بازگو کننده شرایط عمومی بیمار باشد.

هزینه های جانبی

هزینه های جانبی در هر عملی وجود دارد و این هزینه های جانبی شامل موارد مختلفی از جمله تهیه لباس عمل، تهیه لوازم مصرفی عمل، هزینه مواد بیهوشی یا بی‌حسی و … میشود.

منطقه جغرافیایی کلینیک

در واقع منطقه جغرافیایی کلینیک‌ها و مطب‌ها، میتواند در هزینه نهایی بسیار تاثیرگزار باشد. معمولا هزینه جراحی های طبی و زیبایی در کلان شهرها به دلیل استفاده از تجهیزات به روز تر و پیشرفته تر نسبت به شهرستان‌ها، بیشتر می‌باشد. همچنین باید در نظر داشت که این مورد حتی در مناطق مختلف یک شهر نیز صادق است، چرا که قیمت اجاره کلینیک، میزان درآمد افراد ساکن در یک منطقه نیز در قیمت نهایی موثر است.

تاثیر بیمه در جراحی بلفاروپلاستی

شاید ازین مورد با عنوان “عوامل موثر بر قیمت بلفاروپلاستی” یاد نشود، ولی به هر حال از موارد مهم در تعیین قیمت جراحی میباشد.

حتما بخوانید
علائم و روش های درمان شب کوری

این نوع جراحی به دلیل ماهیت “عمل زیبایی” شامل پوشش بیمه نمیباشد و بیمار خود باید از پس هزینه های این عمل بربیاید. البته باید در نظر داشت، در موارد خاص در جهت درمان شخص و رفع مشکلات بینایی خود اقدام به این عمل میکند، در این صورت با وجود مدارک لازم و کافی، همچنین تایید پزشک متخصص، ممکن است مقداری از هزینه های مربوط به جراحی توسط بیمه پرداخت شود.

دستگاه استفاده شده در عمل بلفاروپلاستی

از مهمترین موارد تاثیرگذار در هزینه جراحی، دستگاه استفاده شده در هر مرکز تخصصی بلفاروپلاستی است. میزان دقت، به روز بودن و مقدار پیشرفته بودن دستگاه، به صورت مستقیم بر هزینه نهایی تاثیر میگذارد.

میزان شدت مشکل در فرد مراجعه کننده

همانطور که قبلا گفتیم، شرایط شخص مراجعه کننده و میزان حاد بودن شرایط بیمار در تعیین قیمت جراحی تاثیرگذار است، چرا که بر مدت زمان جراحی و موارد فنی دیگر اثر میگذارد.

در آخر باید در نظر داشت که موارد کوچک دیگر همچون سن بیمار، نوع پوست و میزان چربی مراجعه کنند هم میتواند در هزینه نهایی تاثیر بگذارند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت 40% تخفیف بی قید و شرط فرم زیر را پر کنید